SUPPORT    상담문의 공지사항 상담문의 포트폴리오

상담문의

Κακλαμάνης Κακλαμάνης Κακλαμάνης ψυχολογος Συγκινούν τα μηνύματα συμπα…

작성일24-10-16 11:38

본문

ψυχολογος Ο βουλευτής της Σχολικές επιδόσεις ΝΔ συγκίνησε Ανθρώπινη φύση με την απόφασή Αντιμετώπιση του να κοινοποιήσει την Κανόνες περιπέτειά του μέσω Facebook με μια λιτή δήλωση και αμέσως η σελίδα του Εσωτερική αυτοεκτίμηση γέμισε από ψυχολογοι καραγιαννη ψυχολογοσ Δεξιότητες επικοινωνίας εφηβων ευχές Διαγενεαλογικό Τραύμα φίλων ψυχολογοσ για εθισμουσ του και Θύτες και θύματα απλών χρηστών."
353b97437073168ecd65da82d00460d9_XL.jpg?v=3
Συγκινούν τα μηνύματα συμπαράστασης στον Ν. Κακλαμάνη ψυχολογος

Στην περιπέ ΤΕΙα υγείας που αντιμετώπισε αναφέρεται ο βουλευτής της Ν.Δ. Νικήτας Κακλαμάνης σε μήνυμα που ανήρτησε σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης.


Ο κ. Κακλαμάνης δηλώνει πάντως ότι βγήκε «πιο υγιής» από το νοσοκομείο όπου νοσηλεύτηκε μετά τη διάγνωση καρκίνου.


Ο βουλευτής της ΝΔ συγκίνησε με την απόφασή του να κοινοποιήσει την περιπέ ΤΕΙά του μέσω facebook με μια λιτή δήλωση και αμέσως η σελίδα του γέμισε από ευχές φίλων του και απλών χρηστών.


Αρκετοί, μάλιστα, έσπευσαν να τον συγχαρούν για τον τρόπο που χειρίστηκε τη δημοσιοποίηση της περιπέ ΤΕΙάς του.


Στη δήλωση αυτή ο κ. Κακλαμάνης θέλησε να αναδείξει τόσο τη σημασία της έγκαιρης διάγνωσης όσο και την εμπιστοσύνη του στο ΕΣΥ.


Ακολουθεί ολόκληρη η δήλωση του Νικήτα Κακλαμάνη:


«Τις τελευταίες 20 ημέρες αντιμετώπισα ένα αρκετά σοβαρό πρόβλημα υγείας, όσο μπορούσα πιο διακριτικά. Από το πρόβλημα αυτό σήμερα -εξερχόμενος του νοσοκομείου- είμαι πλήρως απαλλαγμένος και ίσως μάλιστα πιο υγιής από πριν. Θέλω, επ’ ευκαιρία της δικής μου περιπέ ΤΕΙας αλλά και της ιατρικής μου ιδιότητας, να τονίσω τα εξής:- Η έγκαιρη διάγνωση και ιδιαίτερα στον καρκίνο σώζει ζωές (όπως στη δική μου περίπτωση, που ήταν στο στάδιο 1).


- Τόσο για το διαγνωστικό ( Ευαγγελισμός) όσο και για το χειρουργικό (Αρεταίειο) κομμάτι της θεραπείας μου εμπιστεύτηκα το Εθνικό Σύστημα υγείας. Παρά τις τρομερές ελλείψεις που υπάρχουν -σε ανθρώπινο δυναμικό και όχι μόνο-, το επιστημονικό επίπεδο του Ε.Σ.Υ. είναι εξαιρετικά υψηλό. Θέλω να ευχαριστήσω όλους εκείνους, από τους πολύ παλιούς μέχρι τους νεότερους φίλους μου, που από την ημέρα που έγινε γνωστή η περιπέ ΤΕΙα της υγείας μου, με τις ευΣτο νοσοκομείοΨήφισε χθες ο Κακλαμάνης ...από το νοσοκομείονοσοκομείο


 







ψυχολογος ψυχολογος Βασάνισαν νεοσύλλεκτο επειδή αρνήθηκε να βγει για ποτό με συστρατιώτες του!

Δείτε σοκαριστικές φωτογραφίες που δείχνουν τον βασανισμό του 18χρονου νεοσύλλεκτου Βρετανού στρατιώτη - Τον έγδυσαν, τον κάρφωσαν στο πάτωμα και κόλλησαν τα γεννητικά του όργανα με ταινία!

Ένα απίστευτο βασανιστήριο περίμενε έναν νεοσύλλεκτο Βρετανό στρατιώτη σε στρατόπεδο στη Γερμανία, μετά την άρνησή του να βγει για ποτό με συστρατιώτες του.



Οι «φίλοι» θέλοντας να τον... τιμωρήσουν για την στάση του απέναντί τους του συμπεριφέρθηκαν με τον πιο βάναυσο τρόπο, καθώς τον έδεσαν, τον έγδυσαν και αφού τον κάρφωσαν στο πάτωμα κόλλησαν τα γεννητικά του όργανα με ταινία.



Στη συνέχεια τον άφησαν σε έναν διάδρομο και αφού τον έβγαλαν φωτογραφίες, πήγαν για να καπνίσουν.



Οι φωτογραφίες που δημοσιεύονται στην «Daily Mail» με την άδεια του Βρετανού στρατιώτη, δείχνουν τα βασανιστήρια που υπέστη ο 18χρονος και προκαλούν σοκ!



nz9o1ygj.jpgiircs2ma.jpg



Αν και ο ίδιος, όπως είπε, κατάφερε στη συνέχεια να ξεπεράσει το περιστατικό, έμαθε στη συνέχεια ότι κάποιες φωτογραφίες είχαν αναρτηθεί στο facebook.



Μήνες μετά την επίθεση μην μπορώντας να αντέξει τις διάφορες μορφές εκφοβισμού και γενικότερα την επικρατούσα κατάσταση στο στρατό  έφυγε από την Γερμανία, χωρίς άδεια, για το σπίτι του στο Ηνωμένο Βασίλειο, γνωρίζοντας ότι θα τι μωρούνταν για την πράξη του.



Πλέον θα υπηρετήσει σε στρατιωτική φυλακή (ως τιμωρία) πριν ξεκινήσει την πεντάμηνη περιοδεία του στο Αφγανιστάν.



fv0bb57o.jpg


ψυχολογος Ο Ομπάμα θα επιταχύνει τις πιέσεις του στο Κογκρέσο για τη Συρία


Ο Μπαράκ Ομπάμα σκοπεύει να επιμείνει στην προσπάθειά του και να ζητήσει από το Κογκρέσο να εγκρίνει τη χρήση στρατιωτικής βίας εναντίον των δυνάμεων της κυβέρνησης της Συρίας, παρά την αποδοχή από μέρους της Δαμασκού στην πρόσφατη πρόταση της Ρωσίας να παραδώσει τα χημικά της όπλα στον έλεγχο της διεθνούς κοινότητας, δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου του Λευκού Οίκου Τζέι Κάρνεϊ.



«Αυτό που δήλωσε χθες βράδυ ο πρόεδρος αντανακλά το σημείο στο οποίο βρισκόμαστε σήμερα: το αντιλαμβανόμαστε ως μία θετική εξέλιξη και το εκλαμβάνουμε ως μία συνέπεια της πίεσης που έχουμε ασκήσει στη Συρία», δήλωσε ο Κάρνεϊ στο MSNBC, ερωτηθείς για την αντίδραση του Λευκού Οίκου στις νέες πληροφορίες ότι η Δαμασκός αποδέχεται την πρόταση να τεθεί υπό διεθνή έλεγχο το χημικό του οπλοστάσιο.



Ο Λευκός Οίκος θέλει πρώτα να επαληθεύσει εάν η Συρία σοβαρολογεί, είπε, προσθέτοντας ότι ο Ομπάμα θα επισκεφθεί το Καπιτώλιο σήμερα, προκειμένου να ζητήσει από τους κοινοβουλευτικούς οι οποίοι παραμένουν διστακτικοί να επιτρέψουν περιορισμένης κλίμακας επιθέσεις στη Συρία κι απόψε θα απευθύνει διάγγελμα στο έθνος για το θέμα αυτό, επισήμανε ο Κάρνεϊ.




ψυχολογος
source: http://www.newsbomb.gr/politikh/story/369448/sygkinoyn-ta-minymata-symparastasis-ston-n-kaklamani

ψυχολογος…

등록된 댓글이 없습니다.