SUPPORT    상담문의 공지사항 상담문의 포트폴리오

상담문의

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΠΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ «Άδικη ήττα…

작성일24-10-11 11:12

본문

ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ «Άδικη ήττα»
6ab02df7b572343c9774044c6b513a61_L.jpg
«Άδικη ήττα» ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ

Ο Μιχάλης Γρηγορίου έδειξε περισσότερο προβληματισμένος για τους τραυματισμούς.






Ο προπονητής της Κέρκυρας, Μιχάλης Γρηγορίου μετά την ήττα (1-0) από τον Ηρακλή δήλωσε: «Θέλαμε να παίξουμε μπάλα, αλλά δεν τα καταφέραμε. Δεχτήκαμε το γκολ και έπρεπε να παλέψουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυναμικά και είχαμε ένα δοκάρι στο τέλος του αγώνα. Η ήττα δεν είναι δίκαιο αποτέλεσμα για εμας. Δεν απειληθήκαμε ουσιαστικά και ίσως η ισοπαλία να ήταν το καλύτερο αποτέλεσμα. Δεν με στεναχωρεί η ήττα, όχι επειδή παραμένουμε πρώτοι, απλα τζακια σκιαθος ούτε επειδή έχουμε καλή ομάδα, Τζάκια καθαρισμού βόλου όσο γιατί έχουμε τραυματισμούς από την προηγούμενη εβδομάδα.


Συνεχίζουμε και θέλουμε να επανέλθουμε στις νίκες στον αγώνα με την Ζάκυνθο. Συγχαρητήρια για τον Ηρακλή και εμείς θέλουμε να πάρουμε το τρίποντο στον επόμενο αγώνα. Βάσει ροστερ και μπάτζετ άλλες ομάδες φαίνονταν τα φαβορί. Αν μου έλεγαν ότι ο Ηρακλής θα ηταν στην σημερινη του θέση δεν θα το πίστευα. Τα ίδια ισχύουν και για τον νότιο όμιλο. Οποίος εφησυχάσει θα έχει πρόβλημα. Δεν υπάρχει εύκολη ομάδα. Ο Ηρακλής το ένιωσε με τον Βατανιακό και καμία ομάδα δεν είναι εύκολη».




ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β ΕΘΝΙΚΗ


ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ Πικέ: «Ήμασταν σκλάβοι του τίκι-τάκα»

Ο Ζεράρντ Πικέ σε συνέντευξη του τάχθηκε υπέρ της αλλαγής στον τρόπο παιχνιδιού που προσπαθεί να φέρει στην Μπαρτσελόνα ο Τάτα Μαρτίνο, δηλώνοντας ότι η ομάδα ήταν σκλαβωμένη στο «τίκι-τάκα».

Ο Ζεράρντ Πικέ σε συνέντευξη του στον ιταλικό Τύπο τάχθηκε υπέρ της αλλαγής στον τρόπο παιχνιδιού που προσπαθεί να φέρει στην Μπαρτσελόνα ο Τάτα Μαρτίνο, ατσαλινα τζακια σκιαθος δηλώνοντας ότι η ομάδα ήταν σκλαβωμένη στο «τίκι-τάκα».



«Τα τελευταία χρόνια είμαστε προπονητές μέσα από την ομάδα. Πριν τον Τίτο, τον Πεπ και είχαμε παραμείνει στον ίδιο τρόπο παιχνιδιού σαν να ήμασταν σκλαβωμένοι», τόνισε ο διεθνής Ισπανός τεχνικός αμυντικός και συνέχισε:



Διαβάστε περισσότερα εδώ
Φιγκερόα: "Να καταλήξουμε σε συμφωνία"


Ο Λουτσιάνο Φιγκερόα έφτασε στην Αθήνα για τις τελικές διαπραγματεύσεις με τον Παναθηναϊκό, υπογραμμίζοντας ότι οι δύο πλευρές βρίσκονται πολύ κοντά στην ανανέωση της συνεργασίας τους.



Εφόσον επέλθει οριστική συμφωνία, ο Αργεντινός επιθετικός θα περάσε από ιατρικές εξετάσεις και εάν υπάρξουν θετικά αποτελέσματα θα υπογράψει νέο συμβόλαιο.



"Από τη στιγμή που είμαι εδώ, σημαίνει ότι είμαστε κοντά. Η δική μου η πρόθεση, αλλά και της ομάδας, είναι να καταλήξουμε σε συμφωνία. Υπάρχουν βέβαια κάποια πράγματα να διευθετηθούν, αλλά για αυτό ήρθα. Το συντομότερο δυνατό θέλω να ξεκινήσω προπονήσεις, για να ενσωματωθώ στην ομάδα και να μπω στις υποχρεώσεις της. Δεν έχω μιλήσει με τον προπονητή. Έχω μιλήσει με κάποιους παίκτες και έχω πληροφορηθεί την κατάσταση της ομάδας. Δεν νιώθω σαν μεταγραφή, καθώς εδώ έπαιζα και πέρυσι. Ουσιαστικά συνεχίζω".




Διαβάστε ακόμη






ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ
source: http://footballleaguenews.gr/teams/north/kerkira/item/25578-άδικη-ήττα.html

ΤΖΑΚΙΑ ΒΟΛΟΣ…

등록된 댓글이 없습니다.