SUPPORT    상담문의 공지사항 상담문의 포트폴리오

상담문의

Αιφνιδιαστική εμφάνιση του Πρωθυπουργού στο δείπνο Μιχελάκη - δημάρχων…

작성일24-10-10 13:31

본문

κυβέρνηση μέτρα Βενιζέλου νομικό φροντιστήριο «Κατηγορεί για αποστασία όσους βουλευτές του δεν αντέχουν άλλο να γίνονται δεκανίκια του κ.Σαμαρά»
νομικό φροντιστήριο Νέα ολομέτωπη επίθεση στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, φροντιστήρια νομικής Ευάγγελο Βενιζέλο εξαπολύει ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξης Τσίπρας στο δεύτερο μέρος της συνέντευξης του στην εφημερίδα «Αυγή»......
849DE4960C00B729B5B9CA59579043DD.jpg
«Κατηγορεί για αποστασία όσους βουλευτές του δεν αντέχουν άλλο να γίνονται δεκανίκια του κ.Σαμαρά» νομικό φροντιστήριο Νέα δριμεία επίθεση στον Ε. Βενιζέλο από τον Α. Τσίπρα




Νέα ολομέτωπη επίθεση στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, Online Νομικό Φροντιστήριο Ευάγγελο Βενιζέλο εξαπολύει ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξης Τσίπρας στο δεύτερο μέρος της συνέντευξης του στην Εφημερίδα «Αυγή», εσδι: Νομικα φροντιστηρια αθηνα διαγωνισμός γραμματέων πιστοποιώντας πως οι σχέσεις τόσο των δύο κομμάτων όσο κυρίως των δύο αρχηγών τους έχει φτάσει στα άκρα.



Στη συνέντευξη του ο κ.Τσίπρας υπογραμμίζει ότι ο κ.Βενιζέλος είναι σε πανικό. «Δεν διστάζει να κατηγορήσει για αποστασία όσους βουλευτές του δεν αντέχουν άλλο να γίνονται δεκανίκια του κ.Σαμαρά και να ψηφίζουν τα πιο ακραία και τα πιο λαοκτόνα μέτρα» αναφέρει ο κ.Τσίπρας.



Κληθείς να σχολιάσει τις αιτιάσεις που του απηύθυνε ο κ.Βενιζέλος (ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ κατηγόρησε τον κ.Τσίπρα για απροκάλυπτη και αγοραία πρόσκληση αποστασίας, Νομικα φροντιστηρια θεσσαλονικη πολιτική αλητεία και πολιτικό τυχοδιωκτισμό) ύστερα από το «άνοιγμα» του στους πράσινους βουλευτές, υποστήριξε ότι «τις δηλώσεις Βενιζέλου, υπαλληλικός κώδικας νομική βιβλιοθήκη τις αντιμετωπίζουμε όπως όλος ο κόσμος. Ως καλαμπούρι που προσπαθεί να κρύψει μια τεράστια αγωνία και αμηχανία».



«Φαίνεται ότι είναι πιστός πως καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση και ο αντιπερισπασμός» σχολίασε ο κ.Τσίπρας, σημειώνοντας πως όλα αυτά ο κ.Βενιζέλος τα λέει μέσα στον πανικό του «χωρίς να υπολογίζει ποιανού κυβέρνηση στηρίζει, νομικό φροντιστήριο εθνική σχολή δημόσια διοίκηση και αυτοδιοίκηση ποιους συνειρμούς και ποια πρόσωπα έρχονται στο νου, νομικό φροντιστήριο ποιες ιστορικές μνήμες ξυπνούν. Αλλά τα ίδια δεν έκανε με τη λίστα Λαγκάρντ; "Φωνάζει ο κλέφτης για να φοβηθεί ο νοικοκύρης».



Στο ζήτημα αναμένεται να αναφερθεί και σήμερα ο κ.Τσίπρας κατά τη σημερινή συνεδρίαση της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ, όπου μεταξύ άλλων αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και η στάση που θα τηρήσει ο βουλευτής του κόμματος, Π.Τατσόπουλος ύστερα από τη δριμεία επίθεση που δέχθηκε από τον Β.Μουλόπουλο.

Δεν αποκλείεται ο κ.Τατσόπουλος να ανακοινώσει ακόμα και την αποχώρηση του από το ΣΥΡΙΖΑ.



νομικό φροντιστήριο νομικό φροντιστήριο Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

등록된 댓글이 없습니다.